ធនាគារ SME ឧបត្ថម្ភដល់សមាគមសហគ្រិនស្រ្តីក្នុង “ពិព័រណ៌ផលិតផលសហគ្រិនស្រ្តីកម្ពុជា ឆ្នាំ២០២៣”
នាព្រឹកថ្ងៃទី២៩ ខែមីនា ឆ្នាំ២០២៣ លោកបណ្ឌិត លឹម អូន អគ្គនាយក នៃធនាគារ SME បានអញ្ជើញចូលរួមក្នុងការបើកសម្ពោធនូវ “ពិព័រណ៌ផលិតផលសហគ្រិនស្រ្តីកម្ពុជា ឆ្នាំ២០២៣” នៅផ្សារទំនើបអូឡាំព្យា ដែលត្រូវបានរៀបចំឡើងដោយសមាគមសហគ្រិនស្រ្តីកម្ពុជា ក្រោមអធីបតីភាពរបស់ លោកជំទាវ ចម និម្មល រដ្ឋលេខាធិការ នៃក្រសួងពាណិជ្ជកម្ម, លោកជំទាវ ឧកញ៉ា កែវ មុំ ប្រធានសមាគមសហគ្រិនស្រ្តីកម្ពុជា និងមានការចូលរួមពីបណ្តាស្ថាប័នជាច្រើនរួមមាន ក្រសួងពាណិជ្ជកម្ម ក្រសួងកិច្ចការនារី ក្រសួង ឧ.វ.ប.ន សហគ្រិនខ្មែរ និងបណ្តាសមាជិកនៃសមាគមសហគ្រិនស្រ្តីនៅកម្ពុជាផងដែរ។
ពិព័រណ៌ផលិតផលសហគ្រិនស្ត្រីនេះ ប្រារព្ធឡើងក្រោមគោលបំណង (១) ការជួយគាំទ្រ និងផ្តល់អំណាចដល់ស្រ្តីក្នុងអាជីវកម្ម (២) កិច្ចពិភាក្សាយ៉ាងស៊ីជម្រៅលើបញ្ហាប្រឈមដែលស្ត្រីបានជួបប្រទះ និងដំណោះស្រាយដែលអាចសម្រេចបានក្នុងអំឡុងពេលកិច្ចពិភាក្សា (៣) ការរីករាយជាមួយនឹងប្រម៉ូសិនឆ្នាំថ្មីនៃផលិតផលរបស់ស្រ្តី (៤) ដើម្បីលើកកម្ពស់ការទិញទំនិញពីសំណាក់សហគ្រាសធុនតូច និងមធ្យមក្នុងស្រុក។
រវាងពិធីចុះហត្ថលេខាលើអនុស្សរណៈនៃការយោគយល់គ្នា ធនាគារសហគ្រាសធុនតូច និងមធ្យម កម្ពុជា ម.ក និងក្រុមហ៊ុន បញ្ជី ហ្វាញថោក ឯ.ក ដើម្បីលើកកម្ពស់ លទ្ធភាពទទួលបាន ហិរញ្ញប្បទាន នៃសហគ្រាសធុនតូច និងមធ្យម នៅកម្ពុជា