ធនាគារ SME សហការជាមួយសមាគម ស្វាយចន្ទី កម្ពុជា រៀបចំសិក្ខាសាលាស្តីពី “លទ្ធភាពទទួលបានហិរញ្ញប្បទាន និង ការត្រៀមខ្លួនដើម្បីទទួលបានហិរញ្ញប្បទានពីធនាគារ SME”
នារសៀល ថ្ងៃទី០៥ ខែកក្កដា ឆ្នាំ២០២៣ ធនាគារ SME សហការជាមួយនឹង សមាគម ស្វាយចន្ទី កម្ពុជា បានរៀបចំសិក្ខាសាលាស្តីពី “លទ្ធភាពទទួលបានហិរញ្ញប្បទាន និង ការត្រៀមខ្លួនដើម្បីទទួលបានហិរញ្ញប្បទានពីធនាគារ SME” ក្នុងគោលបំណងចែករំលែកនូវចំណេះដឹង និងការរៀបចំផែនការអាជីវកម្មឱ្យបានរួចរាល់ ដើម្បីផ្តល់លទ្ធភាពឱ្យម្ចាស់សហគ្រាសធុនតូច និងមធ្យមទាំងអស់អាចទទួលបានហិរញ្ញប្បទានពីធនាគារ SME យកទៅពង្រីក វិនិយោគ ឬប្រើប្រាស់ជាទុនបង្វិលក្នុងអាជីវកម្មរបស់ខ្លួនជាដើម។
សិក្ខាសាលានេះ រៀបចំឡើងនៅអគារការិយាល័យកណ្តាល ធនាគារ SME ក្រោមអធិបតីភាពរបស់ លោកបណ្ឌិត លឹម អូន អគ្គនាយក នៃធនាគារ SME, លោក អួន ស៊ីឡុត ប្រធានសមាគម ស្វាយចន្ទី កម្ពុជា, និងមានការចូលរួមពី ប្រធានសហគម, ម្ចាស់សហគ្រាសដែលជាសមាជិក នៃសមាគម ស្វាយចន្ទីជាង ២០ រូប។
ភ្នំពេញ ថ្ងៃទី16 ខែធ្នូ ឆ្នាំ2021៖ ដើម្បីបន្តការគាំទ្រយ៉ាងសកម្មដល់រដ្ឋាភិបាលកម្ពុជា ក្នុងការស្តារសេដ្ឋកិច្ចឡើងវិញអំឡុងពេលនៃការរីករាលដាលនៃជំងឺកូវីដ-១៩ និងជាពិសេសដើម្បី
នាព្រឹកថ្ងៃទី08 ខែមីនា ឆ្នាំ2023 ធនាគារ SME ចូលរួមស្មគ្រ័ចិត្តជាមួយសមាគមធនាគារនៅកម្ពុជា ដើម្បីក្លាយជាវីរបុរស និងវីរនារី សង្គ្រោះជីវិត ក្នុងយុទ្ធនាការ "បរិច្ចាគឈាម សង្គ្រោះជីវិត"
ធនាគារ SME មានកិត្តិយសដែលបានចូលរួមឧបត្ថម្ភក្នុង វេទិកាជួបជុំសហគ្រិន ក្រោមប្រធានបទ ជីវិតជាសហគ្រិន ដែលបានប្រារព្ធឡើងនៅ សណ្ឋាគារ ខេមរា បាត់ដំបង ខេត្តបាត់ដំបង ក្រោមអធិបតីភាពរបស់ លោក ផេង សិទ្ធី អភិបាលរងខេត្តបាត់ដំបង និង